Om Oss

Vi är ett högteknologiskt företag med en passion för att hjälpa våra kunder att anpassa sig till den snabbt föränderliga VUCA världen (om du inte är bekant med begreppet, bege dig till vår blogg för att ta reda på mer). Vi gör det genom att utveckla lättanvända SaaS produkter som gör det så enkelt som möjligt att samla, hantera, dela och analysera fältinformation för slutanvändarna.

Att vara slimmad och kundorienterad är inte bara fraser för oss. Vi älskar våra kunder, deras åsikter, och de positiva utmaningar de ger oss. Således, för att säkerställa framgång är våra produkter och tjänster utvecklade och anpassade i nära samarbete med våra kunder. På tal om kunder, vi serverar olika branscher, och har användare i mer än 15 länder.

Ännu viktigare, vi är en enhet som består av företagare, intraprenörer, specialister och toppmoderna utvecklare runt om i världen. Utan vidare tal, träffa vårt team!

Ledning

Arttu Vesterinen
Chief Executive Officer
+358 20 131 0611
arttu.vesterinen@planbrothers.io
Olli Pölönen
Interim Chief Financial Officer
+358 20 131 0603
olli.polonen@planbrothers.io
Anthony Jones
Chief Operating Officer
+358 20 131 0683
anthony.jones@planbrothers.io
Eetu Kirsi
Chief Business Development Officer
+358 20 131 0602
eetu.kirsi@planbrothers.io
Okko Kouvalainen
Key Account Executive
+358 20 131 0601
okko.kouvalainen@planbrothers.io
Konsta Vesterinen
Chairman of the Board
+358 20 131 0672
konsta.vesterinen@planbrothers.io

Verksamhet

Joachim Miinalainen
Head of Operations
joachim.miinalainen@pelsu.fi
Tuukka Suoranta
Head of Back Office
+358 20 131 0651
tuukka.suoranta@planbrothers.io
Eero Lesonen
Head of Resales, Security Specialist
eero.lesonen@pelsu.fi
Juha Vilen
Security Specialist
juha.vilen@pelsu.fi
Janne-Juhani Piiparinen
Security Specialist
janne-juhani.piiparinen@pelsu.fi
Angela Hirvo
Security Specialist
angela.hirvo@pelsu.fi
Afnan Bayati
Back Office Specialist
afnan.bayati@planbrothers.io
Iris Jämsä
Back Office Specialist
iris.jamsa@planbrothers.io
Miia Vesala
Back Office Specialist
miia.vesala@planbrothers.io
Pentti Jämsä
Back Office Specialist
+358 20 131 0656
pentti.jamsa@planbrothers.io

Försäljning & Marknadsföring

Juho Mäkelä
Head of Sales
+358 20 131 0618
juho.makela@planbrothers.io
Kaarle Parikka
Head of Marketing
+358 50 303 5757
kaarle.parikka@planbrothers.io
Kari Bäckman
Key Account Manager
+358 20 131 0687
kari.backman@planbrothers.io
Juha Koivumaa
Sales Manager
+358 20 131 0689
juha.koivumaa@planbrothers.io
Valtteri Seppälä
Account Executive
+358 20 131 0615
valtteri.seppala@planbrothers.io
Paul Johnson
Sales Manager, International Sales
+44 77 253 405 17
paul.johnson@planbrothers.io
Camilla Petersen
Sales & Marketing Manager
+358 40 634 9897
camilla.petersen@planbrothers.io

Utveckling

Janne Vanhala
Chief Technology Officer
janne.vanhala@planbrothers.io
Lucas Thomé
Lead Designer
lucas.thome@planbrothers.io
Vesa Uimonen
Full-Stack Developer
vesa.uimonen@planbrothers.io
Pekka Pöyry
Full-Stack Developer
pekka.poyry@planbrothers.io
Tero Vuotila
Full-Stack Developer
tero.vuotila@planbrothers.io
Teemu Kokkonen
Full-Stack Developer
teemu.kokkonen@planbrothers.io
Maksad Donayorov
Full-Stack Developer
maksad.donayorov@planbrothers.io
Aidan Zhakypov
Full-Stack Developer
aidan.zhakypov@planbrothers.io