Plan Brothers

Vi är ett teknologiföretag med en passion för att hjälpa våra kunder att anpassa sig till den snabbt föränderliga VUCA världen (om du inte är bekant med begreppet, kolla vår blogg för mer information). Vi gör det genom att utveckla lättanvända SaaS produkter som gör det så enkelt som möjligt att samla, hantera, dela och analysera fältinformation för slutanvändarna.

Att vara smidig och kundorienterad är inte bara fraser för oss. Vi älskar våra kunder, deras åsikter, och de positiva utmaningar de ger oss. Således, för att säkerställa framgång är våra produkter och tjänster utvecklade och anpassade i nära samarbete med våra kunder. På tal om kunder, vi betjänar flera olika branscher, och har användare i mer än 70 länder.

Ännu viktigare, vi är en enhet som består av företagare, intraprenörer, specialister och toppmoderna utvecklare runt om i världen. Utan vidare tal, träffa vårt team!

6
Kontinenter
76
Länder
17
Inappspråk
120000
Användningar / månad

Ledning

Arttu Vesterinen
Chief Executive Officer
+358 20 1277 851
arttu.vesterinen@planbrothers.io
Olli Pölönen
Interim Chief Financial Officer
olli.polonen@planbrothers.io
Anthony Jones
Chief Operating Officer
+358 20 1277 854
anthony.jones@planbrothers.io
Okko Kouvalainen
Key Account Executive
+358 20 1277 858
okko.kouvalainen@planbrothers.io
Konsta Vesterinen
Chairman of the Board
+358 20 1277 852
konsta.vesterinen@planbrothers.io

Försäljning & Marknadsföring

Juho Mäkelä
Head of Sales
+358 20 1277 850
juho.makela@planbrothers.io
Kaarle Parikka
Head of Marketing
+358 20 1277 856
kaarle.parikka@planbrothers.io
Kari Bäckman
Key Account Manager
+358 20 1277 855
kari.backman@planbrothers.io
Paul Johnson
Country Manager, UK
+44 77 253 405 17
paul.johnson@planbrothers.io
Camilla Petersen
Country Manager, Denmark
+45 65 74 06 96
camilla.petersen@planbrothers.io
Valtteri Seppälä
Account Executive
+358 20 1277 853
valtteri.seppala@planbrothers.io
Alfred Escobedo
Sales Director, LATAM
+57 320 642 3874
alfred.escobedo@planbrothers.io

Back office

Iris Jämsä
Head of HR & Back Office
iris.jamsa@planbrothers.io
Afnan Bayati
Controller & Accounting Manager
afnan.bayati@planbrothers.io
Miia Vesala
Back Office Specialist
miia.vesala@planbrothers.io

Utveckling

Janne Vanhala
Chief Technology Officer
janne.vanhala@planbrothers.io
Lucas Thomé
Lead Designer
lucas.thome@planbrothers.io
Vesa Uimonen
Full-Stack Developer
vesa.uimonen@planbrothers.io
Pekka Pöyry
Full-Stack Developer
pekka.poyry@planbrothers.io
Tero Vuotila
Full-Stack Developer
tero.vuotila@planbrothers.io
Raul Garcia
Full-Stack Developer
raul.garcia@planbrothers.io
Maksad Donayorov
Full-Stack Developer
maksad.donayorov@planbrothers.io
Aidan Zhakypov
Full-Stack Developer
aidan.zhakypov@planbrothers.io
Mikhail Shavliuk
Full-Stack Developer
mikhail.shavliuk@planbrothers.io
Bart de Ruijter
Frontend Developer
bart.deruijter@planbrothers.io
Tayyaba Taimur
Frontend Developer & UI/UX Designer
tayyaba.taimur@planbrothers.io