Om Os

Vi er et teknologifirma med en passion for at hjælpe vores kunder med at tilpasse sig VUCA-verdenens hurtigt skiftende virkelighed (hvis du ikke er bekendt med begrebet, kan du navigere over til vores blog for at finde ud af mere). Det gør vi ved at udvikle brugervenlige SaaS-produkter, der gør det muligt at indsamle, administrere, dele og analysere feltoplysninger så let som muligt for slutbrugerne.

At være lean og kundeorienteret er ikke bare ord for os. Vi elsker vores kunder, deres synspunkter og de positive udfordringer, de giver os. Derfor er vores produkter og tjenester udviklet og skræddersyet i tæt samarbejde med vores kunder for at sikre succes. Når vi taler om kunder, serverer vi til forskellige brancher og har brugere i mere end 70 lande.

Endnu vigtigere er vi en enhed bestående af iværksættere, intraprenører, specialister og state of the art udviklere rundt om i verden. Uden yderligere ado, mød vores team!

Ledelse

Arttu Vesterinen
Chief Executive Officer
+358 20 1277 851
arttu.vesterinen@planbrothers.io
Olli Pölönen
Interim Chief Financial Officer
olli.polonen@planbrothers.io
Anthony Jones
Chief Operating Officer
+358 20 1277 854
anthony.jones@planbrothers.io
Okko Kouvalainen
Key Account Executive
+358 20 1277 858
okko.kouvalainen@planbrothers.io
Konsta Vesterinen
Chairman of the Board
+358 20 1277 852
konsta.vesterinen@planbrothers.io

Salg & Marketing

Juho Mäkelä
Head of Sales
+358 20 1277 850
juho.makela@planbrothers.io
Kaarle Parikka
Head of Marketing
+358 20 1277 856
kaarle.parikka@planbrothers.io
Kari Bäckman
Key Account Manager
+358 20 1277 855
kari.backman@planbrothers.io
Paul Johnson
Country Manager, UK
+44 77 253 405 17
paul.johnson@planbrothers.io
Camilla Petersen
Country Manager, Denmark
+358 20 1277 857
camilla.petersen@planbrothers.io
Valtteri Seppälä
Account Executive
+358 20 1277 853
valtteri.seppala@planbrothers.io

Back office

Iris Jämsä
Head of HR
iris.jamsa@planbrothers.io
Afnan Bayati
Controller & Accounting Manager
afnan.bayati@planbrothers.io
Miia Vesala
Back Office Specialist
miia.vesala@planbrothers.io

Utveckling

Janne Vanhala
Chief Technology Officer
janne.vanhala@planbrothers.io
Lucas Thomé
Lead Designer
lucas.thome@planbrothers.io
Vesa Uimonen
Full-Stack Developer
vesa.uimonen@planbrothers.io
Pekka Pöyry
Full-Stack Developer
pekka.poyry@planbrothers.io
Tero Vuotila
Full-Stack Developer
tero.vuotila@planbrothers.io
Raul Garcia
Full-Stack Developer
raul.garcia@planbrothers.io
Maksad Donayorov
Full-Stack Developer
maksad.donayorov@planbrothers.io
Aidan Zhakypov
Full-Stack Developer
aidan.zhakypov@planbrothers.io
Valtteri Kortteisto
Full-Stack Developer
valtteri.kortteisto@planbrothers.io
Mikhail Shavliuk
Full-Stack Developer
mikhail.shavliuk@planbrothers.io